Tabliczki do znaków drogowych T-25

Każdy kierowca w swoim życiu z pewnością spotkał się z wieloma rodzajami tabliczek do znaków drogowych. Warto wiedzieć, że z zakazem postoju lub zatrzymywania związane są tabliczki do znaków drogowych T-25.

Łącznie występują trzy warianty tychże tabliczek. Pierwszym z nich jest tabliczka do znaków drogowych T-25a. Ma ona wskazywać na miejsce, w którym znajduje się początek zakazu zatrzymywania lub postoju. Drugi wariant to tabliczka T-25b. Jej zadanie polega na informowaniu o tym, że w dalszym ciągu obowiązuje zakaz postoju lub zatrzymywania. Ta tabliczka jest stosowana za wyjazdami z dróg wewnętrznych, miejscami przeznaczonymi do zawracania, obiektami przydrożnymi oraz na fragmentach trasy o długości trasy powyżej 400 metrów, na których obowiązuje zakaz między skrzyżowaniami. Ostatnią odmianą jest tabliczka T-25c, której celem jest wskazywanie na to, że od danego miejsca przestaje obowiązywać zakaz zatrzymywania lub postoju. Te tabliczki są umieszczane pod dwoma rodzajami znaków drogowych: B-35 oraz B-36.

Witaj na moim serwisie o samochodach! Od lat pasjonuję się motoryzacja, szybkie samochody to moja największa pasja. Artykuły, które tutaj zamieszczam wynikają z mojej wiedzy i doświadczenia! Zapraszam do czytania!